Skip to main content
Čeština

Lokální produkty = podpora české ekonomiky

Českým a moravským produktům holdujeme, rádi objevujeme nové a poznáváme při tom jejich výrobce. Jedině tak se můžeme zaručit za kvalitu a chuť těchto surovin a delikates, které nabízíme v rámci našeho cateringu, dárkových krabic a v bistru. Co všechno si představit pod pojmem “lokální produkty” a jaké benefity přináší?

Lokální produkty (taktéž místní či regionální) jsou takové produkty, které jsou vyráběny či pěstovány v určité oblasti a tamtéž se následně i prodávají. Obvykle za nimi stojí farmáři, řemeslníci, menší producenti, dílny manufaktury, minipivovary apod. výrobci. Ke koupi pak bývají většinou v nedalekých obchodech v okolí nebo na místních trzích.

Co všechno může být lokální produkt

Když se řekne lokální suroviny, představit si můžete třeba zeleninu, ovoce, maso (třeba my zbožňujeme pstruhy, které si sami udíme), mléko, med, ořechy, bylinky, obilniny atd.
Ze zmíněných surovin pak vznikají perfektní vína, řízná piva nebo jemné pálenky, různé druhy olejů (doporučujeme ty za studena lisované), lahodné sýry a další mléčné výrobky, dorty a sladkosti, džemy, čokolády, pastované medy, směsi koření… co vás jen napadne! A my z nich strašně rádi vaříme, pečeme, smažíme je a zapékáme, grilujeme, udíme, …

foodincatering10
foodincatering9
foodincatering8
foodincatering7
foodincatering6
foodincatering5
foodincatering3
foodincatering4
foodincatering1
foodincatering2

Kromě delikates z místních surovin vznikají i výrobky jako je keramika, textil, šperky či oblečení (oděvy a obuv), a též hračky, suvenýry, nábytek, dřevěné výrobky apod.

Zajímavost: V poslední době se čím dál víc věnujeme vlastní výrobě z lokálních surovin. Vyrábíme zákusky, uzeniny, domácí pomazánky, rillettes, uzené maso atd. Nepoužíváme žádné polotovary a ani nenakupujeme v řetězcích. Jedna z našich specialit je například uzený pstruh (ryby pochází z Šumavy, od našeho známého).

Konkrétní důvody, proč lokální produkty kupovat

  • Přispějete k udržitelnosti – jelikož jsou k jejich dopravě potřeba jen krátké dodavatelské řetězce, šetří tak životní prostředí a tím spíš zůstávají čerstvé
  • Podpoříte lokální hospodářství – peníze zůstanou v dané oblasti, putují totiž do peněženek místních podnikatelů a jejich zaměstnanců, nikoli do zahraničí
  • Získáte kvalitní produkty – při prodeji zboží v okolí si tím spíš výrobci nedovolí šidit sortiment, naopak je motivuje, že na nich bývá jejich jméno/značka

To jsou jen 3 důvody pro lepší představu z plejády mnoha dalších. Nás jednoduše těší, že přispíváme k růstu podniků, které sami přímo známe. A protože na Orlíku a v okolí podnikáme, přímo vidíme pozitivní dopady takového nakupování a podpory komunity.

Nabízíme výhradně místní produkci – stačí si objednat

Chtěli byste také podpořit lokální producenty z okolí Orlíka a z českých a moravských luhů a hájů? Pak stačí objednat náš catering na svou soukromou akci či firemní event – můžeme přijet až k vám, nebo se může konat u nás v Bistru hned vedle zámku Orlík. 

Nebo je můžete objednat v našem online Obchůdku, poptat závoz našeho občerstvení (catering bez obsluhy), stavit se u nás osobně na Orlíku a koupit je v naší Prodejně nebo ochutnat v Bistru. Případně vám je můžeme pro blízké, známé, zaměstnance, klienty či byznys partnery zabalit do našich vyhlášených dárkových krabic. Stačí říct.