Skip to main content
Čeština
Náš příběh

Seznamte se s námi

Rodinná firma Foodin

Rodinná firma Foodin

Jsme zkušená rodinná firma, která nabízí firemním a soukromým klientům nejen netradiční catering z lokálních surovin, ale zároveň pro všechny zákazníky balíme naše vyhlášené dárkové balíčky. Plníme je ručně s citem a individuálním přístupem. Všechny produkty předem ochutnáváme a zkoušíme. Seznamujeme se s dodavateli a vždy prověřujeme jejich kvalitu. Zákazníci si u nás tak můžou pochutnat na řadě specialit, které jinde opravdu nenajdou. Navíc jim nabízíme i naše vlastní výrobky. Neustále po celé republice hledáme i něco nového. Naším cílem je totiž odebírat maximum surovin lokálně a podporovat tak místní ekonomiku. V neposlední řadě také minimalizovat ekologickou zátěž. V rámci našeho konceptu se snažíme o maximální udržitelnost.

Petra Pavičová

Petra Pavičová

ZAKLADATELKA, MAJITELKA, STUDENÁ KUCHYŇ

Foodin mě baví a vše zde dělám od srdce a to je pro mě stěžejní

Více než před osmi lety jsem se rozhodla od základu změnit svůj život. Opustila jsem manažerskou židli a udělala první krok ke splnění svého snu. Později jsem s manželem založila Foodin. Od začátku jsme chtěli vše dělat jinak, než u nás bylo běžné. Od prvních dnů je, proto pro nás klíčovou lokálnost. Všechny suroviny a produkty vybíráme a nakupujeme přímo u malých českých farmářů, pěstitelů a malovýrobců. Kontakt s nimi nám navíc pomáhá nasávat i atmosféru a jejich příběhy, které následně můžeme vyprávět i našim klientům. Navíc mně osobně dávají i energii a inspiraci při přípravě jídel, a také pro další rozvoj našeho projektu.

Koncept Foodin je naše vášeň a láska k malým místním firmám přenesená do podnikání

Představujeme Foodin

2014
Příběh naší rodinné značky se začal psát v roce 2014. “Do té doby jsem působila jako manažerka CSR v T-Mobilu, kde jsem vnímala stres plynoucí z neustálého tlaku na vyšší výkon. Proto jsme se s manželem Predragem, který tehdy vedl vlastní malou agenturu, rozhodli změnit dosavadní život a vrhli jsme se spolu do nového podnikání,” říká Petra.

Foodin Truck

2014
Nechali jsme si postavit food truck a vyrazili na akce a festivaly. Kde jsme chtěli nabízet kvalitní street-food z lokálních surovin. Zdaleka to ale nebylo tak jednoduché, jak jsme si představovali. Lidé na akcích se chtěli především hodně najíst za co nejméně peněz bez ohledu na kvalitu. Naším záměrem ale vždy byla především skvělá jídla ze surovin od místních farmářů a pěstitelů. Vždy jsme upřednostňovali kvalitu nad kvantitou, a proto jsme začali přemýšlet o změně našeho konceptu.

Catering z lokálních surovin

2015
Pomalu jsme začali měnit náš koncept směrem k nabídce služeb pro firemní klientelu. Získali jsme mnoho zkušeností a trvali na svém přístupu. Časem si nás tak postupně začali zvát firmy na teambuildingy, firemní akce a oslavy. A my si uvědomili, že je čas opustit náš food truck a naplno se věnovat jen cateringu. Food truck jsme prodali a přestěhovali se do Battistovy cihelny v pražských Ďáblicích, kterou jsme využívali jako zázemí pro výrobu a zároveň jsme naše prostory nabízeli pro využití na firemní a soukromé akce. Zde jsme také začali naší spolupráci se společností VULCANUS, od které máme skvělé grily s otevřeným ohněm.

Dárkové balíčky od malých českých producentů

2020
Koronavirová pandemie na nás dopadla velice tvrdě. Ze dne na den jsme přišli o všechny zakázky. Podobný osud zasáhl i naše dodavatele, kteří ztratili své pravidelné odběratele. Ihned nás proto napadlo zřídit internetový prodej jejich výrobků. Neztráceli jsme čas a během pár dní jsme nápad realizovali. V naší nabídce jsou pouze české lokální potraviny od našich dlouhodobých dodavatelů, které jsme prověřili v naší cateringové praxi a můžeme se za kvalitu jejich produktů zcela zaručit. Naše vyhlášené dárkové balíčky se hodí jako dar ke každé příležitosti. Dárkové balíčky nám pomohly přenést se do dalších let a udržet i náš catering nad vodou.

Zámek Orlík - Bistro Orlík

2022
Koronavirová pandemie nás přiměla zamyslet se nad tím, jestli opravdu a jak budeme pokračovat dál. Rozhodli jsme se pokračovat a najít nové prostory nedaleko Prahy. Nakonec jsme se ale posunuli o něco dále a to konkrétně do jižních Čech k Orlické přehradě, do kouzelného místa vedle zámku Orlík. Zde jsme našli nejen zázemí pro naši firmu, ale i domov pro naši rodinu. V prostorách bývalé restaurace jsme otevřeli naše nové Bistro Orlík - Centrum lokálních výrobků. Jak už název sám napovídá, opět i tento koncept je založen na naší filozofii podporovat malé podniky. Bistro Orlík je prostor, kde si můžete odpočinout, načerpat energii, dát si kávu, domácí limonádu nebo něco jiného k pití, zahřešit kouskem sladkého nebo si pochutnat na nabídce z grilu. A proč centrum lokálních výrobků? Protože zde máme i nabídku produktů od malých lokálních výrobců, které si můžete s sebou odnést. Tímto to ale nekončí, nadále je možnost objednat si u nás catering na firemní nebo soukromé akce. Zároveň je i možnost pronajmou si prostory Bistra a zahrady pro firemní teambuilding, večírek nebo nějakou jinou akci. Představivosti se meze nekladou. Jsme na startu a uvidíme, jak se vše bude rozvíjet.

Nejčastější otázky a odpovědi

Na jak velké akce děláte catering?

Našim klientům nabízíme catering jak na malé akce do 50ti hostů, tak na akce velké do 500ti hostů. Výjimkou nejsou ani akce typu manažerské setkání deseti hostů nebo večeře pro dva páry apod. Na akcích se postaráme o studenou i teplou nabídku, sladké, ale i nealkoholické a alkoholické nápoje

Čím je váš catering jiný?

Jsme malá rodinná firma, která si klade za cíl nabízet kvalitní jídla z lokálních surovin se 100% servisem. Naši dodavatelé se stali našimi kamarády, které známe, a tak jsme schopni vyprávět i jejich příběhy. Vždy tak známe původ surovin, které pro váš catering využijeme. Kvalita servisu je u nás také zásadní. Vždy se vám budeme věnovat individuálně.

Půjčujete pro catering i inventář?

V případě, že si u nás objednáte catering, tak se postaráme i o všechen inventář potřebný pro zajištění cateringu, tedy stoly pro catering, chafingy, talíře, příbory, sklo apod. Co nemáme (tedy samostatně nepůjčujeme) jsou stany, stoly, židle apod. Pro tuto službu máme partnery, přes které lze vše objednat. Rádi vám na ně poskytneme kontakty.

Jak je to s nabídkou, jak ji dostanu?

Pokud u nás chcete poptat catering, tak využijte náš poptávkový formulář. Na jeho základě vám potom my připravíme nabídku přímo na míru vaší akci. Prosíme vás i o vyplnění rozpočtu, který na danou akci máte, bez toho nejsme schopni vám nabídku udělat. Naše nabídka je totiž hodně široká, a tak bychom vám dost možná připravili něco, co by zcela vybočovalo vašim představám.

Máte nějaký základní ceník?

Žádný základní ceník služeb nemáme. Každou nabídku děláme individuálně přímo na míru danému klientovi a jeho akci. Každá akce je specifická a požadavky klienta také, a proto se snažíme vždy vyjít maximálně vstříc. Nikdy ale neposkytujeme nižší ceny na úkor kvality surovin. Takové akce raději neděláme. U nás nedostanete kvantitu, ale kvalitu.

Kde najdu vaše Bistro a kdy je otevřeno?

Naše Bistro najdete hned vedle zámku Orlík u Orlické přehrady. Pro soukromé akce máme i vlastní parking. Jinak vás k nám dovedou cedule z hlavního parkingu zámku. Jsme sezónní Bistro, a tak se na nás můžete těšit od dubna do října. Pokud počasí dovolí, tak možná i dříve. Aktuální pracovní dobu najdete vždy na našich webových stránkách www.bistroorlik.cz.

Vybrané reference

Ikea reference
reference catering
reference
reference
reference catering
reference catering pro Alzu
reference
Lego reference