Skip to main content
Čeština

Filosofie našeho podnikání: Udržitelný catering

Udržitelný catering z lokálních surovin je skvělý způsob, jak poskytnout hostům špičkovou gastronomii a přitom podpořit lokální farmáře a producenty. Na našich akcích na místě o jídle, výrobcích a surovinách z jejich produkce vždy vyprávíme. Catering v našem pojetí je pro hosty nejen požitek, ale zároveň perfektní zážitek.

20200206-IMG0074
20200206-IMG0051
3R3A8973
IMG2297DxO
IMG3713DxO
DSCF9748
DSCF8879

Jak udržitelný catering vypadá v našem pojetí?

  • Používáme maximálně sezónní, ekologicky šetrné a především lokální suroviny
  • Zkracujeme naše dodavatelské řetězce, a tak snižujeme svou uhlíkovou stopu
  • Nakupováním surovin a výrobků lokálně zároveň podporujeme místní ekonomiku
  • Vyhýbáme se chemickým přísadám, preferujeme značky eko, bio a fair-trade
  • Při přípravě jídla minimalizujeme odpad, zbytečně nepoužíváme plasty apod.
  • Držíme vysoké nároky na kvalitu = servírujeme jen zdravou a vyváženou stravu
  • Používáme stylové nádobí, v případě jednorázového pak jen to z eko-materiálů
  • Dárkové balíčky balíme do eko-krabic a eko-pytlíků, vlnová výplň pochází z okolí

Prostě se maximálně snažíme, aby naše podnikání respektovalo koncept udržitelného rozvoje, který staví na 3 pilířích, a to ekonomickém, sociálním a environmentálním. Zároveň tento způsob myšlení a řízení byznysu propagujeme i na cateringových akcích a v našem bistru – vysvětlujeme co, jak a proč, s hosty debatujeme, komunikujeme.

Udržitelný catering je kvalitní, čerstvý a chutný

Nebojte, že bez konzervantů a exotického původu potraviny z české produkce neobstojí. Naopak! Necestují totiž zdaleka, takže zůstávají čerstvé a chutné. A jelikož odebíráme suroviny pouze od ověřených dodavatelů, můžeme se zaručit i za kvalitu (často i bio).

Zajímavost: Již delší dobu mj. nakupujeme Microgreensy, tedy mladé rostlinky plné vitamínů, minerálů a živin, což z nich činí velmi zdravou a lahodnou potravinu. A to samozřejmě přímo od pěstitelů ze Zahrádky Blahobytu z Dívčic u Českých Budějovic.

Udržitelný catering z lokálních surovin je skvělý způsob, jak uspořádat hostinu či rovnou celou akci s udržitelným přístupem. Začněte tím, že získáte suroviny z farmářských trhů či obchodů, které nabízejí lokální sortiment. Bydlíte na vesnici? Tak se projděte po okolí a seznamte se se sousedy. Proč například pro vejce apod. jezdit do řetězců?
Takové místní suroviny a produkty mohou být dále třeba zelenina, ovoce a džemy, maso a ryby, mléčné výrobky, sýry, med, obiloviny, bylinky a mnoho dalšího. To všechno lze nakupovat lokálně. Přispějete tak nejen místní ekonomice, ale celkově i té naší české.

JAN4146
DSCF1687
DSCF8876
IMG4862DxO
DSCF8879
JAN4126
3
DSCF9748
JAN4762
20200206-IMG0051

Udržitelný catering z lokálních surovin je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí udělat něco pro životní prostředí. ALe pozor i na odpady, způsoby zpracování a rovněž servírování.

Sháníte pro svou akci catering? Objednejte si náš. Udržitelný!

Jedno zda chystáte soukromou akci (svatby, narozeniny, jubilea, …) nebo firemní event (večírek, oslava, seminář, workshop, konference apod.), rádi pro vás vyladíme menu a občerstvení z lokálních surovin přivezeme až k vám (možnost též závozu bez obsluhy). 

Počítat s námi můžete třeba na snídaně, coffeebreaky, brunche, obědy, večeře, rauty, koktejly, recepce, grilování, … co vás napadne a točí se kolem skvělého jídla a pití.

Naše služby si můžete objednat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo nám zavolejte na číslo +420 603 425 156 a všechny podrobnosti už pak domluvíme, detaily doladíme.

Nepotřebujete catering na akci, ale i tak byste rádi ochutnali jídlo z lokálních surovin či nějaké dobroty? Stavte se na Orlíku v našem Bistru nebo si je objednejte z Obchůdku!