Čeština
  • +420 603 425 156
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kouzlo, bez kterého už bychom prostě nemohli být


Jak víte, pro klienty připravujeme neobvyklý catering z lokálních zdrojů na různé soukromé akce. A takový catering si žádá důkladnou přípravu, ještě než na akci daný den dorazíme. Abychom však mohli vybrané potraviny připravit předem a převézt je vždy bez obav, využíváme kromě jiného
šikovné kouzlo – tzv. vakuové balení. Proč jsme vsadili zrovna na něj?

Vakuování je perfektní pro balení i vaření

Dříve jsme si vše připravili den dva předem, ale občas se stalo, že ne všechny potraviny byly později na akci tak chutné, jako ve chvíli, kdy jsme je vytáhli z našeho grilu, trouby či hrnce. Na samotném místě ale máme vždy spoustu práce, a na vaření jídla tak už nezbývá tolik času. Právě proto jsme zvolili vakuové balení! Díky němu se jídlo totiž dokonale zabalí a zachová si chutě, vlastnosti i vzhled.

 

Kromě balení vakuování využíváme i k vaření. Tento způsob asi znáte pod názvem sous-vide.

Chvíli jsme hledali řešení, za které bychom dali ruku do ohně

Když jsme se rozhodli pro vakuování, tak jsme hledali firmu, která nabízí nejlepší řešení – koneckonců jde o kvalitu našeho cateringu. Proto jsme chvíli zkoušeli, co trh nabízí. Nakonec jsme ale zakotvili u výrobků firmy VAC-STAR. A to proto, že je tato švýcarská firma vyrábí ve fabrice u nás v ČR a její produkty jsou špičkové. Její vakuové baličky jsou jednoduché na údržbu, a navíc bez elektroniky, takže netřeba se strachovat o životnost – vše je kvalitní, dobře udělané a nemá se prakticky co rozbít.

Vac star vakuvacka

 

Řešení, které využije doma úplně každý

Taková balička a technologie vakuování najde uplatnění i v běžné domácnosti. Jednoduše proto, že spolehlivě uchová potraviny déle čerstvé, plné chuti a vitamínů. O maso, zeleninu, velké porce (třeba kilo svíčkové) či menší rybu se umí postarat robustní balička easyPRO, která se pohodlně vejde i do menší kuchyně. Jídlo s ní neztratí svěžest, vůni ani svou přirozenou barvu.

Vakuová balička maxiVAC
Za zapůjčení baličky a dalšího vybavení děkujeme již zmíněné firmě VAC-STAR. ​S klidným srdcem ji můžeme doporučit opravdu každému!


© 2022 Foodin catering. All Rights Reserved. Fotky pro FoodIN s láskou tvoří Jan Nechvíle. Catering z lokálních surovin

Please publish modules in offcanvas position.