Rodinná firma Foodin

Netradiční catering a dárkové baličky, vše vždy z lokálních zdrojů
Petra Pavičová

Petra Pavičová

Petra Pavičová, zakladatelka Foodin
Petra Pavičová
ZAKLADATELKA, MAJITELKA, STUDENÁ KUCHYŇ

"Naší hlavní vizí odebírat co nejvíce surovin od místních pěstitelů a výrobců"

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Predrag Pavič

Predrag Pavič

MARKETING, SPOLUMAJITEL, TEPLÁ KUCHYŇ
Predrag Pavič
MARKETING, SPOLUMAJITEL, TEPLÁ KUCHYŇ

"Základem dobrého jídla jsou především kvalitní suroviny."

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Koncept Foodin je naše vášeň a láska k malým místním firmám přenesená do podnikání.

Jsme zkušená rodinná firma, která nabízí firemním i soukromým klientům nejen netradiční catering z lokálních surovin, ale zároveň pro všechny zákazníky balíme naše vyhlášené dárkové krabice. Plníme je ručně s citem a individuální přístupem. Všechny produkty předem ochutnáváme a zkoušíme, s dodavateli se seznamujeme a vždy prověřujeme i jejich kvalitu.


Zákazníci si u nás můžou pochutnat na řadě specialit, které jinde opravdu nenajdou. Navíc jim nabízíme i naše vlastní výrobky a neustále po celé republice hledáme i něco nového. Naším cílem je totiž odebírat maximum surovin lokálně a podporovat tak místní ekonomiku. V neposlední řadě také minimalizovat i ekologickou zátěž. Snažíme se totiž o maximální udržitelnost.

2014: Představujeme Foodin

Příběh naší rodinné značky se začal psát v roce 2014. “Do té doby jsem působila jako manažerka CSR v T-Mobilu, kde jsem vnímala stres plynoucí z neustálého tlaku na vyšší výkon. Proto jsme se s manželem Predragem, který tehdy vedl vlastní malou agenturu, rozhodli změnit dosavadní život a vrhli jsme se spolu do nového podnikání,” říká Petra.

Koupili jsme food truck a vyrazili na festivaly. Ukázalo se, že to není zdaleka tak jednoduché, jak jsme si představovali. Lidé se především chtěli hodně najíst za co nejméně peněz bez ohledu na kvalitu, ale naším záměrem vždy byla především špičková jídla z lokálních potravin. Vždy jsme upřednostňovali kvalitu nad kvantitou.

Přestože jsme občas nepokryli ani náklady, získali jsme bohaté zkušenosti a trvali na svém přístupu. Časem si nás začali zvát firmy na teambuildingy, firemní akce a oslavy. A my si uvědomili, že je čas opustit náš food truck a naplno se věnovat jen cateringu. Čas jsme působili v Battistově cihelně v pražských Ďáblicích, kterou jsme využívali jako zázemí pro výrobu a naše prostory jsme otevírali jen pro pracovní a privátní obědy.

Náš netradiční catering z lokálních surovin a produktů s osobním příběhem jednotlivých dodavatelů si velice rychle našel svou klientelu. Za pár let jsme tak dokázali vybudovat firmu s pozicí renomované značky, která je dnes vyhledávaná pro svoje originální pojetí cateringu se skvělými (nejen) chuťovými požitky, ale i zážitky.


Všechny suroviny a produkty pečlivě vybíráme a nakupujeme napřímo u malých českých farmářů, pěstitelů a malovýrobců. A neustále se snažíme objevovat nové dodavatele, abychom měli jistotu, že nabízíme to nejlepší, co naše země nabízí. Náš catering je pro všechny, kteří dokáží ocenit osobní přístup s přidanou hodnotou – podporou lokální ekonomiky.

2022: Dárkové balíčky od malých českých producentů

I na nás velice tvrdě dopadly následky koronavirové pandemie. Ze dne na den jsme přišli o všechny zakázky a podobný osud zasáhl i naše dodavatele, kteří ztratili své pravidelné odběratele. Ihned nás napadlo zřídit internetový prodej jejich výrobků. Neztráceli jsme čas a během pár dní jsme nápad zrealizovali.  V naší nabídce jsou pouze české lokální potraviny od našich dlouhodobých dodavatelů, které jsme prověřili v naší cateringové praxi a můžeme se za kvalitu jejich produktů zcela zaručit.

Naše vyhlášené dárkové krabice se hodí jako dar ke každé příležitosti. Hojně a ve velkém jsou firmami objednávané na Vánoce – většinou se nám začínají scházet první objednávky již v létě! Pokud byste po nich zatoužili, neotálejte. A jistě potěší i fakt, že jsou jako dary daňově uznatelné.